jjj

Laky na dřevěné podlahy zajistí jejich dlouhověkost

Pokud si pořizujete dřevěnou podlahu, jistě jste řešili jak dlouho vydrží v aktuálním stavu. Přece jen podlahy jsou vystavovány obrovské zátěži prakticky nonstop. Toto opotřebování materiálu je časem vidět na odstínu podlahy, objevují se škrábance a rýhy. Řešení je přitom poměrně jednoduché. Laky na dřevěné podlahy Fortico zajistí podkladu dlouhověkost a stabilitu.

Proč lakovat?

FORTICOCo tedy získáte nalakováním dřevěné podlahy? Kromě perfektního vzhledu má nalakování podlahy ještě celou řadu jiných výhod. Především se stane odolnou proti poškrábání. To ocení zejména uživatelé se zvířaty, hodit se bude také do kanceláří, či na místa, která jsou zkoušena vyšším provozem. Lakovaným ošetřením podlahy navíc tískáte protiskluzový povrch. Fortico natural 2C je vyvinut tak, aby nebyl na podlaze vidět nános laku. Nezabarvuje dřevinu a celý vzhled dřeva je zcela přírodní. Tato úprava je velmi žádaná mimo jiné i proto, že na ní nejsou vidět poškození a lak Fortico natural 2C přináší uživateli vysoké odolnosti proti kapalinám. Vysoký koeficient tření ( přes 0,6), pak umožnuje použití i ve veřejně přístupných místnostech a na dřevěných schodech.

Rekonstrukce podlahy lakem

Banner_UN1CO 480 x 150 copyLakováním podlah se samozřejmě ošetřují i starší povrchy, které potřebují opravit. Tady je potřeba důslednější příprava před samotným lakováním. Lak na dřevěné podlahy se obvykle nanáší štětcem, nebo válečkem na dokonale vybroušený povrch. Brousit se musí až na dřevo, tedy tak, aby byl odstraněn veškerý starý lak. Po dokonalém sklizení prachu z broušení je podlaha připravena. Při nátěru může docházet k zanechání stop po válečku, či štětci. Ne tak s lakem Fortico. Ten je vyvinut tak, aby právě tento problém eliminoval a tudíž nezanechává stopy. Pokud vám taková příprava připadá složitá, vězte, že se jedná o jednu z nejjednodušších a nejrychlejších úprav dřevěných podlah.

Údržba je důležitá

Ať už budete lakovat zbrusu novou podlahu pro její delší životnost, či opravovat starou podlahu pro její poškozený, či vyčpělý povrch, měli byste myslet také na následnou údržbu. Pravidelný úklid může vaší podlaze (a nakonec i vaší peněžence) velmi pomoci.

 

 

 

 


Posted in Hrubá stavba, Masivní dřevostavby, Montované dřevostavby, Pasivní domy, Vybavení domu.