dřevostavby

Jaké jsou výhody nízkoenergetických dřevostaveb

V současné době, kdy ceny služeb stoupají takřka závratným tempem, nejsme odsouzeni k horentním poplatkům za energie, jak tomu bylo doposud. Levné a přesto stylové bydlení mohou zajisti nízkoenergetické dřevostavby. Právě ty se vyznačují nízkými cenami a to jak  pořizovacími, tak následně i cenami, které zahrnují poplatky za provoz.

Dřevo jako stavební „kámen“

Jak je tedy možné, že stavba ze dřeva může ušetřit majitelovu kapsu? Je to právě onen stavební prvek, který zaručuje nízkou energetickou náročnost. Dřevo totiž, jako základní stavební jednotka,  vykazuje výjimečné izolační vlastnosti a umí dokonale udržovat teplo. Na vytápění dřevostavby, spotřebujete až o 30% energie méně, než u staveb zděných. V létě naopak stěny udrží příjemný chládek. Na místě nejsou ani obavy z vlhkosti, kterou by mohlo dřevo udržovat. Je to právě dřevo, které umí takzvaně dýchat, tedy reguluje vlhkost v závislosti na okolí.

Stop alergiím!

Dřevostavby si vyhlížejí ve stále větší míře také alergici. Díky tomu, že se stěny nenabíjí statickou elektřinou, nevíří se uvnitř místností prach. Další vlastností, která mluví ve prospěch dřevostaveb je prostor, který oproti zděným domům nabízí. Díky tenkému materiálu totiž v půdorysu neubírá dřevo tolik místa jako zděné stěny (na 100 m2 se dá ušetřit až 10 m2 vnitřního prostoru).

Nízkoenergetické dřevostavby jsou fenoménem současnosti také proto, že se stávají součástí okolního prostředí, nikoliv šedou budovu vymezenou v prostoru. Stačí si vybrat příjemnou lokalitu a styl stavby, který vyhovuje. A zatímco na vybudování zděné stavby potřebuje developer až 12 měsíců, do dřevostavby se může nový majitel stěhovat již do tří měsíců od zahájení realizace projektu.

 


Posted in Hrubá stavba, Masivní dřevostavby, Montované dřevostavby, Pasivní domy.