topení dřevem

Malý, ale účinný – nový automatický kotel na uhlí z rodiny OPOP

Řada domácností se v dnešní době začíná vracet k vytápění pevnými palivy, které je levnější a pohodlnější, než kdy dříve. Často se jim ale do cesty postaví překážky v podobě nedostatečně velké kotelny nebo sklepních prostor. Proto letos výrobce kotlů OPOP představil zbrusu nový automatický kotel na uhlí H815-A, určený především pro menší rodinné domy.

Možnost umístění násypky z pravé i levé strany, kompaktní půdorys a skutečně minimalistické rozměry – to jsou jen některé benefity, které přináší nový automatický kotel OPOP H815-A z řady H8-A o výkonu 15kW. Díky rozměrům 454 mm (šířka) a 969 mm (výška), projde bez problémů i dveřmi s šířkou 60 cm, které jsou pro mnoho jiných kotlů často limitující.

kotel slevaProč si pořídit automatický kotel na uhlí?

Pořízení nové vytápěcí techniky je vždy nemalou investicí, proto od ní očekáváme především co nejdelší výdrž a co největší úsporu. Česká společnost OPOP patří na tomto poli ke zkušeným a dlouhými léty prověřeným specialistům, na jejichž kotle navrhované s ohledem na oceňovaný a uživatelsky přívětivý eko-design, se lze vždy spolehnout.

Nabídka dostupných modelů je široká a nechybí v ní ani oblíbené kombinované kotle, které umožňují měnit používané palivo podle jeho aktuální cenové dostupnosti na trhu. Někdy jde o možnost vcelku vítanou. Vždy je však třeba mít na paměti, že kotle specializované na jedno palivo mají vždy vyšší účinnost výhřevnosti, než ty kombinované.

Konkrétně automatický kotel na uhlí H815-A se může pochlubit účinností téměř 93%, což má přiznivý dopad na množství spotřebovaného paliva a tím i na vaši peněženku. Jeho obsluha je navíc velmi jednoduchá a časově nenáročná. Díky velkoryse řešenému zásobníku a již zmíněné vysoké účinnosti stačí doplňovat palivo pouze 2-3x do týdne a čas od času vyčistit usazený popel. S nejmenším automatickým kotlem na uhlí na trhu se nemusíte bát častým výletů do kotelny, abyste v domě udrželi teplo.

Automatický kotel můžete ovládat odkudkoliv

Pamatujete si ještě na svůj starý kotel na uhlí? Každý den bylo třeba ho nejméně 2-3x navštívit a dodat mu potřebnou dávku paliva. Na noc se pak většina z náš uchylovala k tzv. „přidušení,“ jež dramaticky snižovalo účinnost kotle, zvyšovalo emise a v neposlední řadě také zkracovalo životnost kotle.

kotelModerní automatické kotle vaši přítomnost doma vůbec nevyžadují. Lze je ovládat odkudkoliv prostřednictvím internetu a není problém je napojit ani na tzv. chytrou domácnost. Takový kotel si pak sám odměřuje optimální dávky paliva, které maximalizují jeho účinnost a zmenšují objem produkovaných emisí. S kvalitním automatickým kotlem na tuhá paliva nebudou vaši sousedé vůbec tušit, že topíte uhlím!

S léty prověřenou kvalitou můžete ušetřit ještě více

Všechny modely automatických kotlů na uhlí H824-A, H835-A a H845-A splňují přísná kritéria eko-designu a mohou vám tak zajistit návratnost až 80% nákladů vynaložených na jejich nákup a montáž. Stačí si požádat o zařazení do programu Kotlíkových dotací, které se brzy znovu rozběhnou ve vybraných krajích. Díky nim si mohou ekologické a výhodné vytápění pevnými palivy dovolit skutečně všechny domácnosti.


Posted in Hrubá stavba.