sklolaminatove-jimky

Chcete šetřit vodou? Pořiďte si plastovou jímku!

Pokud jste dosud nepřemýšleli o tom, jak využít dešťovou vodu a šetřit tak nejen svou peněženku, ale také životní prostředí, vězte, že současná řešení, která můžete mít na zahradě, jsou již skutečně pro každého. Plastové jímky na dešťovou vodu totiž pohodlně nainstalujete sami a získáte tak obrovské místo pro uchovávání dešťové vody, které nebudete mít na očích. Využít je tak můžete u chat a chalup bez kanalizace, u rodinných domů bez přepadu, v zahrádkářských koloniích.

Proč jímky na dešťovku?

Plastové jímky na dešťovou vodu výrazně šetří váš rozpočet. Dešťovku, kterou „nachytáte“ do zásoby, totiž můžete využít pro mytí, zalévání, či další činnosti, které nevyžadují pitnou vodu. Dešťovkou tak můžete například i splachovat WC, nebo mýt nádobí. Tím nebudete plýtvat cennou pitnou vodu z domácnosti. Další výhodou je to, že zabráníte promáčení pozemku a následným nepříjemným následkům. Podle statistik lze až 50% vody, kterou používáte nahradit vodou dešťovou. A jak na to nejlépe?

Jakou vybrat

Plastové jímky na dešťovou vodu od firmy Mirosep se umisťují pod zem a nabízejí celou řadu výhod, které ocení prakticky každý, kdo se rozhodne ušetřit peněženku a životní prostředí. K dispozici je celá řada produktů v závislosti na jejich velikosti a materiálu a jejich usazení je velmi jednoduché a praktické. Ke každé jímce dostanete montážní postup. Každá jímka má bezpečnostní přepad, kterým odtéká voda z jímky při jejím naplnění dále do kanalizace nebo vsakovací jámy na pozemku. Podzemní nádrže mají tu výhodu, že se v nich udržuje nízká teplota i v letních měsících a proto nedochází k množení škodlivých bakterií. A jak to funguje? Voda je odváděna ze střechy okapem přímo do jímky, která je ještě osazena filtrem. Ten zajišťuje, že se nádrž nezanese nečistotami ze střechy a okolí.

Neplýtvejte pitnou vodou, která vás stojí peníze a využívejte na maximum dar přírody. Uděláte jí radost. 


Posted in Hrubá stavba, Vybavení domu.