Krbova-kamna-hark-gt-eco

Krbová kamna pro nízkoenergetické a pasivní domy

Majitelé, kteří si chtějí pořídit nízkoenergetický, anebo pasivní dům se museli až donedávna obávat, že krbovými kamny bude docházet k přetopení interiéru. Tomu tak již být nemusí, jelikož na trhu existují krbová kamna německé firmy HARK, která jsou vhodná právě pro nízkoenergetické a pasivní domy. Dokonce firma HARK vyrábí modely, které jsou nezávislé na vzduchu z místnosti a nevadí jim ani např. vzduchotechnika nebo rekuperace.

  • Některé modely kamen mají certifikaci pro BLOWER DOOR TEST – zjišťování vzduchotěsnosti obálky budovy

Běžná krbová kamna na trhu dodávají do svého okolí vysoké výkony, což v nízkoenergetických a pasivních domech může způsobit přetápění a s tím spojenou i nepohodu. Z tohoto důvodu jsou také buď nad spalovací komorou, anebo v boční části kamen umístěny akumulační tvarovky, které jsou schopny během topení pojímat do sebe vyzářené teplo z procesu hoření. Akumulační tvarovky ve spojení s bezkonkurenční kvalitou německých krbových kamen HARK, Vám zaručí předávat teplo do prostoru až ca. 8 hodin po vyhasnutí ohně.

Krbova-kamna-hark-44-5-2-gt-ecoplus

Krbová kamna HARK 44-5.2 GT ECOplus – obložení kachle SCHOKO

Opravdovým technologickým skvostem jsou krbová kamna HARK 44-5.2 GT ECOplus. Kamna jsou vybavena automatickou regulací s možností topení i uhelnými briketami. Ve standardní výbavě je také obložení z keramických kachlů, které spolu s příplatkovou výbavou – akumulačními prstenci, tvoří nezapomenutelnou akumulační schopnost. Také nesmíme zapomenout na, v dnešní době, nejlepší systém spalování ECOplus, který má nejenom podstatný vliv na nízké emisní hodnoty, ale hlavně šetří významně palivo – až o 40 % nižší spotřeba paliva než v kamnech HARK bez ECOplus.

Krbova-kamna-hark-gt-eco

Krbová kamna HARK 105 GT ECOplus – obložení mastek

Dalšími krbovými kamny firmy HARK pro nízkoenergetické domy je model HARK 105 GT ECOplus. Opět jsou zde použity keramické kachle, které mají akumulační schopnost. Vybírat lze kachlové obložení až v 30-ti barevných odstínech. Uživatelská obslužnost je velmi jednoduchá, jelikož regulace kamen probíhá pouze jedním ovladačem – tzn. ovladač 3 v 1, který ovládá i terciární přívod vzduchu. Kamna se vyrábí ve 2 výkonových verzí 2-5 kW nebo 3-7 kW. Spodní hranice regulovatelného výkonu se posunula na hodnotu 2 kW, proto jsou kamna vhodná převážně pro nízkoenergetické domy.

krbova-kamna-hark34gt-ecoplus-Ka

Krbová kamna HARK 34 GT ECOplus – obložení kachle JOLA-BRAUN/ STONE

Poslední krbová kamna, o kterých se dnes zmíníme je model HARK 34 GT ECOplus. Tato kamna vynikají, mimo svou technologickou vyspělost, také svým nenapodobitelným designem ve tvaru malého krbu. Za zmínku také stojí velké prosklené dveře, přes které můžeme vidět krásné plameny ohně. Díky funkci dlouhodobého hoření lze v kamnech topit i uhelnými briketami, kde se doba přikládání prodlužuje až na ca. 15 hod., neuvěřitelné…

S krbovými kamny HARK si nepořizujete jen klasický výrobek, ale nejvyspělejší technologii kamen, která se může stát součástí Vašeho domova. Krása živého ohně Vás nikdy neomrzí.

 


Posted in Architekti, Vybavení domu.