Zútulnění interiéru

Zútulněte si na Vánoce interiér ve třech krocích

K vánočním svátkům společně s cukrem a stromem neodmyslitelně patří i útulná atmosféra, díky které se každým dnem vánočně rozptyluje každý. Může být dosaženo několika základních kroků. Jaké to jsou?

Textil

Textilní prvky jako přehozy, polštáře a deky jsou naprostým základem domácnosti. Kromě toho, že jsou praktické, hrají i důležitou estetickou úlohu. Doporučujeme je v každé místnosti ladit do podobných barev, společně s koberci a závěsy. Porozhlédnout se můžete i po ručně šitém christmas tkanině, které opravdu interiér.

Co se týče koberců, nemusíte volit ty celoplošné, příjemným kompromisem jsou koberce kusové. Hodí se ke každému podlaží, místnosti dodávají šmrnc a tvoří centrum odpočívací zóny. Jejich pořizovací náklady jsou zároveň relativně nízké s ohledem na typ koberce. Za nás vedou chlupaté koberce Shaggy, které se vyznačují vysokou hustotou a délkou vlasu. Jsou proto velmi příjemné na dotek a jejich výroba je používána kvalitním materiálem. Velký výběr těchto koberců naleznete například na webových stránkách firmy Koberce Trend , kde je k dispozici nespočet barev.

Osvětlení

Osvětlení interiéru je o Vánocích naprostou samozřejmostí. Na trhu je přitom velký výběr světel všech možných barev a velikostí. Koupit lze i barevné led diody, které se dají umístit prakticky kamkoli, nevyžádat si draho a barvu si můžete regulovat sám.

Doporučujeme se s koupí vánočního osvětlení držet trochu na zemi, výzdobu lze poměrně jednoduše přeplácat. Obecně platí, že se umisťuje vánoční osvětlení do oken, kde je možné různě tvarovat, a potom je vhodné jeden nebo dva svítící ozdoby do každé místnosti. Svou estetickou úlohou taktéž hrají svíčky a samozřejmě adventní věnec, který se poprvé zapálí 3. prosince. Pro jeho koupi doporučujeme navštívit řemeslné trhy nebo si ho zkusit vyrobit sami doma. Návody, jak na to, najdete na internetu během několika málo minut.

Květiny

Ať už se jedná o květiny v květináči nebo o ty řezané, květiny byly vždy důležitým prvkem v domácnosti. Volte je však s rozmyslem, pokud jde o jejich potřeby. Vždy je důležité vědět, kolik světla daná rostlina potřebuje a jaké místo pro ni bude ideální. Pokud totiž toto vědět nebudete, během několika málo dní se může stát byt na květinovém hřbitově.

O Vánocích je pak zcela zásadní vánoční hvězda, holubice, jmelí nebo vánoční kaktus. Jako dekoraci zároveň můžete použít i pórovité nebo jedlovité větve, které můžete ozdobit šiškami, celé květy nebo sušenými oranžovými kolečky. Takto podomácku vyrobená dekorace nejen, že krásně vypadá, ale celá místnost provoní.

 

 


Posted in Vybavení domu.