relax

Mužský svět bydlení s důrazem na jednoduchost

Na muže se často zapomíná. Jejich tvorba interiéru bývá odlišná od ryze ženského pohledu na věc. Nadčasová kombinace dominantní černé a bílé, nebo tmavě modré a teplého dřeva často tvoří působivý pánský interiér. Dva kontrastní odstíny dovedou symetricky rozdělit prostor do jednotlivých zón. Mužský svět klade důraz na jednoduchost, luxus a eleganci.

Dispozice bytu ovlivňují tvorbu prostoru. V kuchyni mužů se často objevuje třeba antracitová barva, kovové prvky v barvě nerezu nebo dřevěný dekor. V pracovní desce kromě dřezu a indukční varné desky asi více nenajdete. Muži mají rádi snadnost a jednoduché uspořádání. Přehršel doplňků na poličkách byste hledali marně. Vše je schované před zraky návštěvníků, takže nic nenarušuje minimalistický vzhled. Teplé LED osvětlení zabudované pod linkou vytváří zejména večer příjemnou atmosféru. Stůl a židle mívají zajímavý design a vše hezky ladí. Muži sázejí na střídmý nábytek, hlavní úložný prostor tvoří praktické vestavěné skříně, takže se pořádek a čistota velmi snadno udržují.

Oddychová zóna

Nejdůležitější místo pro muže je obývací pokoj. Jak je známo, muži potřebují takzvaně zírat do ohně a jen tak relaxovat. V centru obýváku proto nejčastěji najdete pohodlnou, černou či tmavomodrou sedačku a na oknech rolety či závěsy ve stejné barvě. Nábytek barevně ladí, nebo jde o dřevo, kde vynikají jeho letokruhy a kresba. Ne vždy se podaří najít identický dekor dřeva podlahy, nábytku a stolu, přesto je umí muži sladit. Častým řešením je nábytek na míru. Pod konferenčním stolkem lze umístit abstraktní koberec, který vytvoří útulné posezení. Pohled na dřevěnou zástěnu s TV nic nenarušuje a doplňuje ji nenápadný audiosystém kopírující křivky televizoru.

Mužský svět s důrazem na jednoduchost

Na stěně visí zpravidla jen jeden obraz. I když je jich více, nikdy není prostor přeplácaný, pokud se tedy nejedná o vášnivého sběratele. Na zdi tak často visí obraz rychlého auta, oblíbeného centra města, motiv Eiffelovy věže, nebo nějaký abstraktní obraz, na který pohled ani po čase neomrzí. Velmi oblíbené jsou obrazy v podobě tapety, které přirozeně zapadnou do celkového konceptu bytu. Lustr mívá jedinečný design korespondující s laděním interiéru. Celý prostor doplní lampa a možnost intimního osvětlení. Opět v místnosti nenajdete mnoho doplňků. Občas se najde prostor na dominantní sošku, mísu na ovoce či vázu. Úklid musí být rychlý a nezabírat čas.

Koupelna i ložnice s vychytávkami

Koupelna skýtá dostatečný prostor na takzvaný walk-in sprchový kout a občas i prostornou vanu. Aby pračka a sušička nenarušovaly celkový koncept domácího wellness, jsou ukryty do skříňky. V uzavřených skříňkách jsou i všechny potřebné doplňky a pomůcky. Velkoformátový obklad a dlažba působí luxusním dojmem. Kombinace černé a bílé je sázkou na jistotu. Zástěna elegantně odděluje sprchový kout od zbytku koupelny. V ložnici dominuje pohodlná postel s tmavě modrým povlečením. Vestavěná skříň dává čistotu prostoru. Antracitová barva dominuje i zde. Doplňky tvoří jen lampa na nočním stolku. Spánek nic nenarušuje. Design zůstává věrný jednoduchému mužskému stylu.


Posted in Vybavení domu.