nádrž na dešťovou vodu

Sucho na zahradě pomůžou vyřešit nádoby na dešťovou vodu

Když si vyrazíte na procházku a nečekaně zmoknete, není to nic příjemného. Když si však dešťová sprška na vaší zahradě zmizí a vy pak čekáte na pořádný deštík jako na smilování, dost možná vám probleskne hlavou, že je nejvyšší čas pořídit si praktickou nádrž na dešťovou vodu.

Nádrž na dešťovou vodu má všestranné využití

Nejspíše vás napadne právě její využití na zahrádce k zalévání úrody. Ano, období sucha je v naší zemi čím dál více častější a tak se zahrádkáři snaží zachytávat dešťovou vodu jak to jen jde, aby ji pak mohli právě v sušších dnech opět využít. Dešťová voda se však báječně hodí nejen k zalévání zahrady, ale spolu s chytrými zlepšováky ji můžete využít i k praní či splachování na toaletě. Nejen, že ušetříte nemalé finanční prostředky za vodu v domácnosti i na své zahradě, ale díky státem dotovanému programu s názvem „Dešťovka“ můžete zažádat i o dotaci na nákup nádrže zachytávající dešťovou vodu o minimálním objemu alespoň 2000 litrů.

Jak nádrže fungují? S přehledem!

Nádrže na vodu mohou mít různý tvar, velikost, ale především také místo umístění nad zemí či pod zemí. Nádoby umístěné na povrchu jsou však ze své podstaty objemově menší než ty, které můžete umístit pod zem a které nikterak nenaruší vzhled ani atmosféru vaší zahrady. Samozřejmostí je zdravotní nezávadnost použitého materiálu a tak se o kvalitu své úrody rozhodně nemusíte obávat.

Nádrže na dešťovou vodu jsou praktické i odolné

A proto dlouho vydrží a zadrženou vodu rozhodně nepropustí ven, dříve než vy budete chtít. Nádrže můžete přímo zakopat do země, jsou samonosné a pro stabilní podloží jsou ideální, nebo je také obetonovat, pokud si to podloží či vaše maličkost žádá. Dvouplášťové nádrže na dešťovou vodu jsou vhodné pro nestabilní podloží či tam, kde je spodní voda či písčitá a jílovitá zemina. Pro jejich usazení do země si vždy najměte odborníky – pokud jimi nejste vy sami – zajistíte si tak nejen nepoškození nádrže, ale také její životnost a dobré fungování.


Posted in Hrubá stavba, Masivní dřevostavby, Montované dřevostavby, Pasivní domy.