Srub

Do dřevěného domu se hodí přírodní materiály i pro povlečení

 

Rozhodli jste si pořídit domek z dřevostavby a nevíte, jak sladit interiér? Do dřevěného domu patří přírodní materiály. Nábytek z masivu i povlečení z přírodních materiálů.

Většina z nás má zažité, že bydlení ve venkovském stylu se už dneska nenosí. Omyl! Je to právě naopak. Většina lidí vám bude závidět.

Kdo má rád přirozenost, na nic si nehraje a má blízko k přírodě, pro toho je dřevěný dům jasnou volbou. A není se za co stydět. Venkovský styl zase útočí na přední příčky oblíbenosti.

V souladu s přírodou si klidně zařiďte všechny místnosti. Stůl z krásného dřeva, závěsy s květinovými vzory a pruhy, polštářky jakbysmet.

Jak zařídit ložnici?

Ložnici v domě z přírodních materiálů zařiďte hlavně vzdušně a světle. I sem patří kvalitní dřevěný nábytek a další přírodní materiály. Nevyhne se to ani povlečení. Na to, které je z polyesteru zapomeňte, sáhněte po bavlně a všech jejích úpravách.

Hladkou bavlnu si pamatujete z prázdnin u babičky

Také jste tehdy spali pod těžkou duchnou povlečenou do povlaku s kytičkami nebo proužky? Tu těžkou peřinu můžete klidně vyměnit za modernější deky, na povlečení z bavlny ale nezapomínejte.

I když ho používáme už pěknou řádku let, bavlna pořád patří mezi nejoblíbenější materiál pro výrobu povlečení.

Dobře saje pot, je prodyšná a příjemná na dotek i na pohled. V létě ochladí, v zimě zahřeje. Nebudete se pod ním ani tolik potit. Má jen jednu nevýhodu. Opravdu hodně se mačká a je třeba ho vyžehlit nebo vymandlovat.

Krepové povlečení je krásné i příjemné

Už jste se setkali s povlečením, které zaujme na pohled díky pravidelnému střídání jemné a zvrásněné části? Hodně lidí si myslí, že krep je nějaký zvláštní druh materiálu. Mýlí se. Krep je jen odlišně zpracovaná bavlna. Zachoval si i všechny její přednosti. Dobrá zpráva pro hospodyňky? Žehlení je zakázáno!

Flanel zahřeje

Počesaná bavlna s oboustranným vlasem je zárukou hřejivého pohodlí. Tato měkká a hřejivá tkanina je oblíbená hlavně během zimních měsíců, protože skvěle izoluje teplo, dobře saje pot a potěší i na dotek.

Postel

Bavlněný satén je známkou luxusu, své místo ale má i v dřevostavbě

I když patří ke světové špičce mezi povlečením, své místo má i v ložnici zařízené ve venkovském stylu. Vyrábí se z velmi kvalitní česané bavlněné příze, která je prodyšná a skvěle pohlcuje vlhkost. Od saténu z polyesteru se liší asi jako den a noc. Jediné, co mají společné kromě názvu je lesk.

Povlečení z bavlněného saténu neklouže, nezatrhává se, ani neelektrizuje vlasy. Může se pochlubit dlouhou životností, stálobarevností a přirozeným leskem.

Ať už zařizujete jakýkoli dům, naslouchejte hlasu svého srdce. Toužíte po venkovském stylu? Dopřejte si ho. Máte radši modernu? Nebraňte se jí.


Posted in Vybavení domu.